Siti preživeo „Enfild“, Liverpul ostao „unikat“ u tekućoj sezoni Premijer lige! Derbi za uživanje

03.10.2021 | 19:12

Autor: A. Š.

„Redsi“ i „građani“ zadovoljili sve fudbalske navijače

Copyright Tanjug/Peter Byrne/PA via AP

Manje nismo ni očekivali. Ni kada je prvo poluvreme završeno bez golova, bilo je pitanje samo kada će se mreže zatresti. Na kraju, Liverpul i Mančester siti odigrali su derbi za sve fudbalske sladokusce, pa i za njih, jer verovatno ni jedni ni drugi neće previše žaliti posle meča na „Enfildu“ – 2:2.

„Redsi“ su u derbi ušli s negativnom tradicijom i samo jednom pobedom u poslednjih sedam mečeva, ali s dodatnim optimizmom kao jedina neporažena ekipa u dosadašnjem toku Premijer lige.

Na kraju, nije se promenilo ništa. Niti su Klopovi izabranici srušili negativnu tradiciju u duelima sa „građanima“, niti će zbog toga previše tugovati jer su sačuvali oreol nepovedivosti u najjačoj ligi Evrope.

Ipak, slađi bod svakako ide na „Etihad“. Jer, vodio je Liverpul dva puta, golovima Manea u 59. i Salaha u 76. minutu, dok su „građanima“ nerešen ishod osigurali Foden u 69. i De Brujne u 81. minutu.

Ostali rezultati:

Kristal Palas – Lester 2:2
Totenhem – Aston vila 2:1
Vest Hem – Brentford 1:2

(function (el) { window.addEventListener("message", (event) => { if (event.origin.startsWith("https://www.sofascore")) { if (el.id === event.data.id) { el.style.height = event.data.height + "px"; } } }); })(document.getElementById("sofa-standings-embed-1-37036"));

Standings provided by SofaScore LiveScore

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam