Morata u 90+2. minutu sprečio senzaciju Ferencvaroša u Torinu, sigurni Junajted, Lacio, Barsa...

24.11.2020

22:15 >> 23:05

0

Španac ušao sa klupe i u jednom od poslednjih napada doneo pobedu Juventusu protiv mađarskog prvaka

Copyright Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse via AP

Alvaro Morata u još jednoj misiji spasavanja Juventusa! Jasno je da će se ekipa Juventusa plasirati u nokaut fazu iz grupe G, ali tome moraju da zahvale španskom centarforu, koji je ušao u igru i na svom četvrtom nastupu u Ligi šampiona petim golom doneo pobedu.

Ipak, i takav, kakav je mađarski predstavnik večeras je odigrao veliku utakmicu protiv slavnog rivala iz Torina. Pokazali su zeleno-beli svim malim klubovima šta znači igrati sa srcem, bez kompleksa niže vrednosti, pa čak i kad naspram sebe imaš ekipu sa Kristijanom Ronaldom na terenu i Andreom Pirlom na klupi.

Profimedia

U Torinu su poveli golom Uzunija u 19. minutu posle odlične asistencije Tokmaka Nguena, nesuđenog pojačanja Partizana iz norveškog Stromgodseta od pre dve zime. Izjednačio je Ronaldo u 35. minutu, da bi do napada Kvardada u 92. minutu koji se završio dodavanjem do Španca za pobednički 2:1, igralo velikih prilika za gol.

Mančester junajted se punom merom revanširao Bašakšehiru za poraz u Istanbulu u prošlom kolu. Već posle 35 minuta igre imali su ubedljivih 3:0 golovima Fernandeša (2x) i Rašforda, pa su “crveni đavoli” do kraja uspeli rutinskom igrom da privedu meč kraju – 4:1. Nemanja Matić je dobio priliku u 82. minutu umesto Marsijala, dok u gostujućoj ekipi nije bilo u protokolu Danijela Aleksića.

Tanjug/AP Photo/Andrew Medichini

Lacio je trijumfom protiv Zenita (3:1) napravio veliki korak ka plasmanu u naednu rundu takmičenja. Rusi su poklekli vrlo brzo primivši dva brza gola, ali je Dzjuba vratio malu dozu neizvesnosti pogotkom u 25. minutu. Na kraju je sve dileme rešio Imobile iz penala u 55. minutu za 3:1.

U Dortmundu nije bilo razloga za sumnju u veći kvalitet Borusije u odnosu na Briž, a ako je kod nekoga postojala sumnja, njemu su Haland (2x) i Sančo pomogli da je se reše – 3:0. Slično je bilo i u Kijevu, gde je Barselona bez Mesija nanela katastrofu Dinamu od 0:4, dok se PSŽ penalom za Njemara provukao protiv Lajpciga.