19:34 >> 19:44

0

Dve odlične utakmice u Premijer ligi

Copyright Tanjug/John Sibley/Pool via AP

Dve utakmice popodnevnog programa Premijer lige su bile izuzetno zanimljive. Viđeno je čak osam pogodaka.

U prvoj je Kristal Palas opravdao ulogu favorita i naneo novi poraz Šefildu – 2:0 (2:0).

Šlup je već u četvrtom minutu doneo vođstvo domaćinu, da bi zbog povrede u 40. minutu ustupio mesto Ezeu. Eze je u dubokoj nadoknadi prvog dela (51. minut) fenomenalnim solo prodorom postavio konačan rezultat.

Luka Milivojević je  sa kapitenskom trakom predvodio Palas i bio je na terenu do 95. minuta, kada ga je zamenio Ridevald. Gosti su i dalje prikovani za dno tabele sa samo dva poena i sve su bliži ispadanju.

Neverovatan meč viđen je na “Ameks stadionu”. Preokreti, golovi, penali i na kraju remi.

Brajton i Vulverhempton su odigrali nerešeno – 3:3.

Počelo je idealno za domaćina, Konoli je doneo prednost u 13. minutu. U 19. je Sais izjednačio posle kornera, da bi u 34. Burn zatresao sopstvenu mrežu. Sančez je odbranio šut, ali je lopta pala pravo na Burna i odbila se u mrežu. U 44. je Burn napravio novu glupost, oborio je Traorea u kaznenom prostoru, Neveš je bio siguran sa penala (1:3).

Međutim, Brajton se nije predavao. Mopej je u 46. sa penala vratio nadu, da bi Dank u 70. doneo svom timu bod.