Bajern dao Majncu dva gola fore pa ga "samleo"

19:09

0

Evropski prvak pokazao svu svoju silinu

Copyright Profimedia

Moćan je minhenski Bajern, a koliko, najbolje je osetio Majnc, koji je u poslednjem meču 14. kola Bundeslige nagovestio senzaciju, a potom pretrpeo ubedljiv poraz – 5:2 (0:2).

Gosti su na “Alijanc areni” vodili posle prvog poluvremena 2:0. Posle golova Mihaela Burkardta u 32. i Hakea u 44. minutu ulili su nadu sebi i navijačima bi iz Minhena mogli da odnesu povoljan rezultat, ali se u nastavku meča ispostavilo da su samo probudili uspavanog lava.

Izabranici Hansija Flika su u drugih 45 minuta postavili sve na svoje mesto. Prednost rivala bila je anulirana posle samo deset minuta igre u nastavku (Kimih 50. Sane 55.), da bi Zile u 70. minutu napravio potpuni preokret.

Tada je već bilo jasno da će se Majnc iz nemačke prestonice vratiti praznih šaka, da bi zvanično najbolji fudbaler sveta u prošloj godini Robert Levandovski sa još dva pogotka (76. minut iz penala i 83.) poslao poruku budućim rivalima šta bi moglo da ih snađe ukoliko “naljute” evropskog prvaka.