0

Veliko iznenađenje se dogodilo u Kupu

Copyright Tanjug/Christian Charisius/dpa via AP

Čuda se dešavaju u fudbalu. Pa tako i osvajač triple krune prošle sezone može da izgubi od drugoligaša.

Upravo to se dogodilo u Nemačkoj gde je Holštajn Kil posle boljeg izvođenja penala savladao Bajern – 3:2 (2:2).

Nije Flik hteo da se igra, od starta je poslao na teren Nojera, Dejvisa, Kimiha, Sanea, Milera, Gnabrija… Kada je Gnabri u 14. minutu pogodio delovalo je da je to početak rapsodije. Ali, bivši igrač Verdera Bartels u 37. poravnava rezultat. Sane je u 48. minutu iz slobodnog udarca uvećao prednost, da bi u 74. u igru ušli i Levandovski i Kosta.

Izgledalo je da će to to, da bi u petom minutu nadoknade Vahl matirao Nojera i odveo meč u produžetke. Promene rezultata nije bilo, pa je meč otišao u penal seriju.

Sigurni su bili izvođači sve do 11. serije. U Bajernu su pogodili Levandovski, Kimih, Miler, Alaba i Kosta, na drugoj strani su mrežu zatresli Vahl, Arslan, Sijera, Džae-Sung, Hoptman i tada je na „kreč“ loptu stavio Roka, koji je stigao iz Espanjola. Njegov šut je odbranio grčki golman Gelios. Bartels je zatim matirao Nojera i doneo veliko slavlje svom timu i plasman u četvrtfinale. To je ujedno i prvi put da su Bavarci ispali od tima koji ne igra u Bundesligi još od sezone 2003/04.