Ibra vratio Milan na prvo mesto italijanskog prvenstva

0

Autor: Milan Nastić

Crveno-crni pobedili Kaljari na Sardiniji sa 2:0

Copyright Tanjug/AP(Spada/LaPresse/

Fudbaleri Milana pobedili su Kaljari sa 2:0 na gostovanju u 18.kolu Serija A i tako se vratili na lidresku poziciju u italijanskom prvenstvu.

Čovek odluke bio je Zlatan Ibrahimović koji je sa dva gola ponovo bio najbolji igrač utakmice. Šveđanin je pogotke postigao u 7. iz penala i 52. minutu.

Treba istaći da su gosti sa severa Italije utakmicu završili sa desetoricom, pošto je Salemekers u 78. minutu dobio drugi žuti karton i trener Stefano Pioli neće moći da računa na njega za naredni duel protiv Atalante.

Kad se na to sve doda i da Milan nije mogao da računa Tea Ernandeza, Rebića, Čalhanoglua, Benasera, Krunića, Gabije, ovaj trijumf dobija još više na značaju.

Što se tiče Kaljarija, oni su nastavili sa lošim partijama u Seriji A i 11 mečeva ne znaju za pobedu, zbog čega su se našli jedno mesto iznad opasne zone sa 14 bodova.

Kao što smo rekli Milan je sa ovim trijumfom ponovo na prvom mestu sa 40 bodova i gradskom rivalu Interu koji se nalazi na drugom mestu beže tri boda.