21:51 >> 21:54

0

Keln slavio u Gezelkirhenu, Jović na terenu 20 minuta

Copyright Profimedia

Prvi put posle 11 utakmica fudbaleri Bajerna su sačuvali mrežu netaknutom u nacionalnom šampionatu, ali za to najviše mogu da zahvale sreći, s obzirom da je fudbaler Augsburga Finbogason u 76. minutu iz penala pogodio stativu.

Na taj način Bavarci su sačuali i tri boda na gostovanju, koji je im, golom sa bele tačke u 13. minutu, doneo Robert Levandovski.

Srpski napadač Luka Jović igrao je poslednjih 20 minuta u remiju Frajburga i Ajntrahta (2:2). Tim iz Frankfurta je vodili od šestog minuta, ali su domaći napravili preoket i krenuli ka trijumfu, bez kojeg su ostali autogolom Šolterbeka u 76. minutu.

Minimalan trijumf u 17. kolu Bundeslige ostvario je Lajpcig, koji je na svom stadionu, golom Forsberga u 70. minutu, savladao Union Berlin, dok je Štutgart lako pao u Bilefeldu protiv Armenije – 3:0.

U prvom meču dana, Keln je golom Tilmana u trećem minutu nadoknade vremena kao gosti bio bolji od Šalkea 2:1.