Suarezova osveta: „Panenka“ za srpskog golmana, Atletiko ide ka tituli

Urugvajac čuva jorgandžije na vrhu Primere

Copyright Profimedia

Četa Dijega Simeonea sigurno korača ka tituli u Primeri. Nastavljaju da ređaju pobede i da čuvaju prednost u Primeri.

Posle preokreta su savladali Eibar – 2:1 (1:1).

Goste je do prednosti doveo srpski golman Marko Dmitrović koji je sa penala pogodio u 12. minutu. Luis Suarez je u 40. poravnao rezultat. Izgledalo je da će meč biti završen remijem, ali tako nije mislio Urugvajac.

Iznudio je penal u završnici, a onda „panenkom“ osvetio svog saigrača i golmana Jana Oblaka i matirao Dmitrovića za nova tri boda „jorgandžija“.

Atletiko je prvi sa 44 boda, sedam više od Reala, ali imaju i meč manje od gradskog rivala.

Ranije danas su Valensija i Osasuna remizirali (1:1). Uroš Račić je igrao do 59. minuta, dok Darko Brašanac kod gostiju nije bio u sastavu zbog povrede.