Ivanović gledao Sitijevu rapsodiju, preokret Arsenala

26.01.2021 | 22:17 >> 22:23

Građani ubedljivi, tobdžije bolje od Sautemptona

Copyright Tanjug/Naomi Baker/Pool via AP

Gostima je baš prijao večerašnji program u Premijer ligi. Sva četiri tima su ostvarila pobede na strani. Posle Vest Hema i Lidsa trijumfe su ostvarili Arsenal i Mančester siti.

„Tobdžije“ su posle preokreta slavile na „Sent Merisu“ – 1:3 (1:2).

Sautempton je poveo preko Armstronga u trećem minutu, da bi Pepe pet minut akasnije izjednačio. Saka je u 39. doneo prednost svom timu, da bi u 72. asistirao Lakazetu koji je „overio“ pobedu.

Artetini puleni su tako nastavili uspešan niz, imaju 30 bodova i vratili su se u borbu za Evropu, Sautempton ima bod manje i na 11. mestu je.

Mančester siti je održao čas fudbala na „Hotornsu“. Vest Brom nije imao nikakvu šansu – 0:5 (0:4).

Sve je bilo gotovo već posle prvih 45 minuta. Gundogan je dao dva, Kanselo i Marez po jedan gol, da bi Sterling u 57. postavio konačan rezultat. Branislav Ivanović je rapsodiju „građana“ odgledao sa klupe.

Siti je, bar na kratko, preuzeo prvo mesto sa 41 bodom, imaju poen više od gradskog rivala Junajteda, dok je VBA pretposlednji sa 11 poena.