20:49 >> 20:51

0

Crveni đavoli i Arsenal podelili bodove

Copyright Tanjug/Andy Rain/Pool via AP

Mančester junajted je uspeo da uspori zahuktali Arsenal, ali nije u tome da zadrži korak za liderom Premijer lige Mančester sitijem. Derbi 21. kola Premijer lige završen je bez pobednika 0:0.

Taman kada su, posle mnogo godina, zaseli na čelo Premijer lige i, prvi put od odlaska legendarnog Ser Aleksa Fergusona sa klupe, pokazali da mogu ravnopravno da se bore za šampionsku krunu, “crveni đavoli” su u dva kola sve ispustili i zaostaju sa gradskim rivalom četiri boda.

Posle veoma bledog izdanja i šokantnog poraza od poslednjeplasiranog Šefilda na “Old Trafordu”, izabranici Ole Gunara Solskjera su na “Emiratima” značajno popravili utisak, ali to nije bilo dovoljno da savladaju jednod od najvećih rivala.

Izgledne prilike pred golom “tobdžija” propuštali su u nekoliko navrata Rašford i Kavani, dok su fudbaleri londonskog kluba, pošto su u prvom poluvremenu bili za nijansu konkretniji rival, najbliži golu bili u 66. minutu, kada je Lakazet iz slobodnog udarca pogodio prečku.