Dortmund se oprostio od borbe za vrh, Nastasić sve bliži ispadanju iz Bundeslige

16:49 >> 17:00

0

Zanimljivi rezultati u nemačkom šampionatu

Copyright Tanjug/Tom Weller/dpa via AP

Zanimljivo je bilo na utakmicama Bundeslige. Pet utakmica i 16 postignutih golova.

Dortmund se i definitivno oprostio od borbe za vrh. Borusija je na gostovanju izgubila od Frajburga2:1 (0:0).

Jeong je doveo domaćina u vođstvo u 49, da bi Šmid u 52. duplirao prednost. Napadali su „milioneri“ tražili izjednačenje, nadu za to im je dao Mukoko u 76. minutu posle asistencije Halanda. Međutim, do kraja nije bilo nove promene rezultata. Tako su pali na šesto mesto sa 32 boda, čak 16 manje od prvoplasiranog Bajerna.

Šalke je sve bliži ispadanju iz lige. Lajpcig ih je savladao u Gelzenkirhenu – 0:3 (0:1).

Posle prodaje Kabaka Liverpulu štoperski tandem činili su Nastasić i Mustafi, ali ni to nije bilo dovoljno da se sačuva mreža. Mukiele je pogodio u trećem minutu nadoknade prvog dela i bio je to gol koji je „otključao“ domaćina. Sabicer je u 73. udvostručio rpednost, a Orban u 87. stavio tačku.

Lajpcig je drugi sa 41 bodom, dok je Šalke „zakucan“ za dno sa osam poena, devet manje od Herte koja je prvi tim iznad opasne zone.

Najzanimljivije je bilo na „Baj areni“. Leverkuzen je pobedio Štutgart – 5:2 (2:0, 3:2).

Demibraj je dao dva gola u prvom poluvremenu, Kalajdžić je u 50. smanjio, da bi Bejli i Virc pogocima u 56. i 68. rešili svaku dilemu. Kalajdžić je u 77. dao svoj drugi gol, a Grej je sedam minuta kasnije stavio tačku.