Mančester junajted tek posle produžetaka među osam najboljih u FA Kupu

0

Autor: Milan Nastić

Crveni đavoli pobedili Vest Hem sa 1:0

Copyright Tanjug/AP/Martin Rickett/

Fudbaleri Mančester junajteda teže nego što se očekivalo plasirali su se u četvrtfinale FA Kupa pobedom protiv Vest Hema 1:0, nakon produžetaka.

Nekoliko prilika imao je Mančester junajted tokom prvog poluvremena, neprecizni su bili Grinvud, Lindelof i Van de Bek.

Jedini šut vredan pomena u drugom poluvremenu za Crvene đavole uputio je Rašford.

Statistika za 90 minuta prikazuje malo drugačiju sliku, Junajted je imao 13 šuteva ka golu, dva u okvir gola. Vest Hem je šutirao samo dva puta.

Sedam minuta se igralo u prvom produžetku. Napravio je dobar kontra napad Junajted, a u gužvi u kaznenom prostoru Vest Hema Markus Rašford je odlično primetio Skota Mektomineja, spustio mu loptu i omogućio pogodak za vođstvo 1:0, koji se na kraju ispostavo kao konačan rezultat.

Što se tiče srpskog fudbalera Nemanje Matića, on je za Crvene đavole igrao do 71.minuta kada ga je zamenio Mektominej, koji je i bio strelac jedinog pogotka na utakmici.