Luda utakmica u Istanbulu: Lajpcig stigao do važne pobede u nadoknadi vremena

Autor: Milan Nastić

Nemci slavili sa 4:3 protiv Bašakšehira

Copyright Tanju/(AP Photo/

Sjajan meč je odigran u Istanbulu između Bašakšehira i Lajpciga, možda i jedan od najboljih mečeva ove sezone u Ligi šampiona i kako se kaže, nikad da ne poželiš da se završi.

Viđeno je čak sedam golova, Nemci su slavili sa 4:3, posle mnogo uzbuđenja u samoj završnici.

Prvo je Kahvedži izjedančio u 85.minutu na 3:3, da bi u zaostavnom vremenu, Lajpcig stigao do važne pobede preko Šorla koji je postigao pogodak u nadoknadi vremena i time doneo neviđenu radost gostujuće ekipe, čime su ostali u trci za plasman u narednu fazu Lige šampiona.

Ovim trijumfom,naravno da su zadovoljniji igrači Lajpciga, koji je sada na drugoj poziciji na tabeli, ali imaju utakmicu više u odnosnu na PSŽ, koji su nešto kasnije počeli svoj meč.

Što se tiče same utakmice, na njoj je viđeno sve što može da pruži fudbal. Dosta golova, mnogo uzbuđenja tokom čitavog meča, i na kraju su se radovali Nemci.

Od samog starta Lajpcig je dao do znanje da ih u Istanbulu zanima samo pobeda,i tako su krenuli. Poveli su sa 2:0,golovima Polsena u 26 i Miukela u 43.

Tada se očekivalo da će gosti lako privući meč kraju, ali tako nisu razmišljali domaćini, koji prvo preko trostrukog strelca Kahvadžija smanju na 2:1 i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme.

U nastvaku meča, Lajpcig povećava prednost na 3:1, ali turski šampion krenuo na sve ili ništa i preko Kahvadžija, sa dva gola stižu do izjednačenja.

Ovim porazom turski predstavnik se oprostio od evro scene u ovoj sezoni.

Nema dileme da smo gledali jedan fantastičan fudbal i prava je šteta što ovom duelu nisu prisutovali i navijači,jer bi uživali u svakom potezu.

Što se tiče drugog meča, Krasnodar je uspeo minimalno da slavi sa 1:0 i tako obezbedili treće mesto i igranje u Ligi

Evrope na proleće. Odlučujući pogodak je postigao Berg u 71.minutu i time postavio konačan rezultat.