Istorija Levandovskog i Musijale na "Olimpiku"

23.02.2021

21:16

0

Fudbaleri Bajerna postigli golove kojima su se našli u knjigama elitnog takmičenja

Copyright Tanjug/AP Photo/Gregorio Borgia

Bajern je za poluvreme završio posao što se tiče plasmana u četvrtfinale Lige šampiona. Bavarci na rimskom “Olimpiku” vode protiv Lacija 3:0 posle prvih 45 minuta meča, golovima Roberta Levandovskog, Džamala Musijale i Sanea.

Osim što su klupskom evropskom i svetskom prvaku obezbedili veliku prednost, Levandovski i Musijala su golovima ispisali nove stranice istorije elitnog takmičenja.

Poljskom napadaču je pogodak protiv Lacija 72. u najkvalitetnijem klupskom kontinentalnom takmičenju, čime je pretekao Raula i došao na treće mesto liste strelaca iza Lea Mesija (119) i Kristijana Ronalda (134).

Musijala je, s druge strane, postao najmlađi engleski fudbaler koji je postigao gol u Ligi šampiona. Sa 17 godina i 363 dana, mlada nada Bajerna ujedno i drugi najmlađi strelac u nokaut fazi elitnog takmičenja, iza Bojana Krkića koji je u sezoni 2007/08 postigao gol protiv Šalkea sa 17 godina i 217 dana.