Đurđević je kralj strelaca u Segundi, Sporting zadržao oreol nepobedivosi u Hihonu

20:32

0

Srpski napadač ponovo strelac za Sporting iz Hihona

Copyright Profimedia

Srpski napadač Uroš Đurđević suvereno čuva tron strelaca u Segundi. Nekadašnji centarfor Partizana potvrdio je sjajnu golgetersku formu i svom Sportignu sačuvao jedinog neporaženog domaćina ove sezone u drugoligaškom karavanu španskog fudbala – Sporting Hihon – Espanjol 1:1.

Drugoplasirani tim Segunde poveo je golom Embarba u 12. minutu, da bi 11 minuta kasnije Đurđević postavio, ispostaviće se na kraju, konačan rezultat susreta, pošto je domaćin u drugom minutu nadoknade vremena u prvom delu igre, posle asistencije VAR, poništen gol koji je postigao Gaspa Kampos.

Sporting je ovim bodom zadržao odlične šanse da se na kraju ligaškog dela sezone kroz plej-of izbori za plasman u Primeru, dok je Đurđević petim golom u poslednje četiri utakmice stigao do brojke od 17 pogodaka, čime je ostao na prvom mestu liste strelaca u Segundi, ispred Raula de Tomasa iz Espanjola (15) i napadača Almerije Umara Sadika (13).