22:19

0

Bolan poraz Bajera na svom stadionu

Copyright Tanjug/Thilo Schmuelgen/dpa via AP

Crnoj seriji Bajera iz Levekruzena nema kraja. Na eliminaciju od Jang Bojsa u šesnaestini finala Lige Evrope, nadovezao se veoma bolan poraz od Frajburga na “Baj areni”, kojim su “farmaceuti” napravili ogroman korak unazad u borbi za mesto koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona – 1:2.

Bajer je u poslednjih šest bundesligaških kola ostvario samo jednu pobedu, a za poraz od Frajburga krivicu treba da traže samo u svojim redovima, pošto su gosti do golova došli posle dva velika kiksa fudbalera tima iz Leverkuzena, koje su u golove pretvorili Demirović u 50. i njegov asistent Heler 11 minuta kasnije.

Pokušali su “farmaceuti” sve da u preostalih nešto više od pola sata igre naprave preokret ili bar izbegnu poraz, nada se ukazala u 70. minutu, kada je prednost rivala prepolovio Bejli, ali su na njihovu nesreću gosti uspeli da odbrane tri boda koja su ih vratila u borbu za izlazak na evro-scenu sledeće takmičarske godine.

Ranije danasUnion Berlin i Hofenhajm su podelili bodove (1:1), dok je Augzburg kao gost bio bolji od Majnca (1:0).