Trener Hofenhajma pohvalio Borjana: On je doprineo rezultatu

20:24

0

Autor: Jovan Terzić

Sebastijan Henes zadovoljan bodom u Beogradu

Imao je Hofenhajm inicijativu, mnogo veći posed lopte i mnogo više šuteva, ali iz Beograda se vraća bez postignutog gola. Remijem 0:0 koji je po meri i nemačkog kluba i Crvene zvezde. Bundesligaš je zadržao prvo mesto u grupi, a crveno-beli “overili” prolaz u šesnaestinu finala, pa rasterećeni putuju u Liberec na duel sa Slovanom u poslednjem kolu.

Najzaslužniji za to što je Zvezdina mreža ostala netaknuta ove večeri bio je Milan Borjan. Ponovo je kapiten s nekoliko fantastičnih intervencija sačuvao svoj tim, ali treba istaći i da su veliki posao u defanzivi odradili Nemanja Milunović i Seku Sanogo.

-Imali smo kontrolu nad utakmicom, protivnik nije uspeo da stvori nijednu veliku priliku, posebno u prvom poluvremenu, doduše ni mi, jer smo bili neprecizni u dodavanjima u završnici. U drugom poluvremenu smo bili konkretniji. Na kraju, s ovim remijem možemo biti zadovoljni jer smo osvojili prvo mesto u grupi – konstatovao je trener gostiju, Sebastijan Henes i posebno istakao Milana Borjana:

-Zvezdin golman Borjan je doprineo ovom rezultatu, znali smo da je dobar po njegovim izdanjima u Ligi šampiona.