22:29 >> 22:42

0

Francuz u neverovatnoj formi

Copyright Tanjug/Matthew Childs/Pool via AP

Liga šampiona ili Premijer liga? To nije važno za Olivijea Žirua. Iskusni francuski napadač je strpljivo čekao i dočekao svoju šansu. Sevilji je pre nekoliko dana dao četiri gola. To je značilo da Frenk Lampard ne sme da ga ostavi na klupi.

Stavio ga je trener Čelsija u prvu postavu i to mu se vratilo na pravi način. „Plavci“ su pobedili Lids – 3:1 (1:1).

Nije sve krenulo dobro po njih, Bamford je nastavio golgetersku seriju golom u četvrtom minutu. Međutim, Žiru je u 27. poravnao rezultat, da bi nova glavobolja za Lamparda bila povreda Zijeha zbog koje je morao da ga zameni Pulišić u 30. minutu.

U 61. minutu je Maunt izveo korener, Žiru je kao košarkaš napravio blok za Zumu koji je bio najviši u skoku i postigao svoj četvrti gol u sezoni u domaćem šampionatu. Primera radi toliko su dali Verner, Mane, Himenez, a Kurt igra na poziciji štopera.

Konačan rezultat postavio je Pulišić u trećem minutu nadoknade posle kontre i asistencije Vernera.

Čelsi je, bar na kratko, preuzeo prvo mesto sa 22 boda, dok je Lids 13. sa 14 poena.