Preokret Junajteda: Solskjer sve bliži cilju

Trijumf crvenih đavola

Copyright Tanjug/Phil Noble/Pool via AP

Ne prikazuju spektakularne partije, ali osvajaju bodove i nižu pobede. Nastavili su u takvom ritmu fudbaleri Mančester junajteda i u 30. kolu Premijer lige.

Na „Old Trafordu“ su posle preokreta savladali Brajton – 2:1 (0:1).

Gosti su poveli golom Velbeka u 13. minutu. Prvi njegov udarac je odbranio golman Henderson, ali mu se lopta vratila pravo na glavu i nije mu bilo mnogo teško da je smesti u gol. Mučio se domaći tim da nađe put do gola. Tako je bilo sve do 62. minuta kada je Bruno Fernandeš majstorski pronašao Rašforda za 1:1. A, da sva tri boda ostanu u Mančesteru pobrinuo se Grinvud u 83. minutu na asistenciju Pogbe.

Nemanja Matić je meč odgledao sa klupe za rezerve.

Junajted je tako drugi sa 60 bodova i mečom manje od prvoplasiranog Sitija (74). Ipak, jasno je da je borba za titulu rešena, tako da su sve bliži ispunjenju cilja, a to je plasman u Ligu šampiona. Dodatno im u prilog idu porazi Lestera i Čelsija i remi Totenhema. Sa druge strane Brajton je na 16. mestu i moraće što pre da dođu do novih bodova ako žele da izbegnu borbu za opstanak.