Bleki spasavao stvar u poslednjem napadu: Milenković doneo bod Fjorentini (Video)

07.12.2020

22:05

0

Reprezentativac Srbije strelac u meču protiv Fjorentine

Copyright Nikola Milenković, Profimedia

Sjajni Bleki i očajna Fjorentina! Ljubičasti iz Firence osvojili su na Artemiju Frankiju bod (1:1) u duelu sa Đenovom čime su pokazali da nisu prevazišli krizu igre i rezultata, uprkos promeni trenera i dolasku Ćezara Prandelija na klupu.

Gol odluke za domaće postigao je srpski reprezentativac Nikola Milenković u osmom i poslednjem minutu sudijske nadoknade vremena, posle pravog bilijara u kaznenom prostoru Đenove, iz drugog udarca sa peterca koji je poslao pod prečku, u nebranjeni deo mreže. Gol za Đenovu postigao je Hrvat Marko Pjaca u 69. minutu.

U timu Fjorentine otpočetka je zaigrao i mladi Dušan Vlahović, ali je on svoje mesto u 79. minutu ustupio nešto iskusnijem Patriku Kutroneu. U isto vreme je za rivala zaigrao još jedan bivši igrač Partizana Ivan Radovanović, umesto Valona Behramija.

Nakon 10. kola u Seriji A, Fjorentina se nalazi na korak od zone ispadanja, na 17. mestu sa deset bodova. Đenova je pretposlednja sa šest bodova na kontu.