Poznati polufinalni parovi Lige Evrope: VAR poništio gol Tadića za prolaz, eliminisan i Dinamo iz Zagreba

15.04.2021

21:04 >> 22:01

0

Zanimljiva dešavanja u ovom takmičenju

Copyright Tanjug/AP Photo/Alessandra Tarantino

Sve dileme su rešene. U polufinalu Lige Evrope igraće Mančester junajted-Roma i Viljareal-Arsenal. To je jasno posle revanš mečeva četvrtfinala ovog takmičenja.

Najviše pažnje privukao je meč u Rimu između Rome i Ajaksa – 1:1 (0:0).

Kalkulacije su bile jasne, holandskom timu na čelu sa kapitenom Dušanom Tadićem, bila je potrebna pobeda uz postignuta bar dva gola posle poraza u Amsterdamu (2:1). Pošto su mreže mirovale u prvom delu u nastavku je Ten Hag u igru uveo Brobija i to mu se isplatilo već u 49. minutu kada je mladi fudbaler postigao pogodak za vođstvo.

Sedam minuta kasnije je Brobi šutirao, Tadić je pratio akciju, matirao Lopeza i svi su počeli da slave kod gostiju. Ipak, arbitar Entoni Tejlor (Engleska) je odlučio da pogleda snimak VAR-a i utvrdio je da je tome prethodio faul na Mihtarijanu, pa je pogodak poništen. Kazna je stigla u 72 .minutu kada je, uz malo sreće, lopta došla do Edina Džeka koji je poravnao rezultat. Ajaks je napadao, Roma se branila i odbranila do kraja meča.

Tadića će sigurno dodatno boleti poraz zbog promašenog penala u Holandiji

Viljareal je u Španiji potvrdio pobedu iz Zagreba i savladao je Dinamo – 2:1 (2:0).

Alkaser je pogodio u 36, pa Moreno u 43. minutu. Oršić, junak pobede protiv Totenhema, je vratio nadu u 74. minutu, ali je to bilo sve.

Mančester junajted je rutinski odradio posao protiv Granade – 2:0 (1:0).

Sve je bilo rešeno već u šestom minutu kada je Kavani zatresao mrežu. Valjeho je zatresao sopstvenu mrežu u završnici. Nemanja Matić je odigrao svih 90 minuta.

Arsenal je uspeo da se iskupi za kiks u Londonu i remi sa Slavijom (1:1). U pragu su bili veoma ubedljivi – 0:4 (0:3).

VAR je u 14. minutu zbog ofsajda poništio gol SmitaRoua, a onda je usledio blic-krig „tobdžija“. Pepe je pogodio u 18, Lakazet u 21. iz penala, a Saka u 24. minutu za ogromnih 0:3. Tačku je stavio Lakazet u 77. minutu.

Polufinalni susreti su na programu 29. aprila, revanši su sedam dana kasnije.