Ubedljiv poraz srpskog Frankfurta, Nastasićev Šalke se oprostio od Bundeslige

0

Autor: N. St.

Loš dan za Srbe u Nemačkoj

Copyright Tanjug/Marius Becker/dpa via AP

Loš dan za klubove u kojima igraju srpski fudbaleri u Nemačkoj. Ne mogu da se pohvale sa dobrim rezultatima u današnjem programu Bundeslige.

Filip Kostić i Luka Jović su se našli u startnoj postavi Ajntrahta, ali su doživeli ubedljiv poraz od Borusije Menhengladbah – 4:0 (1:0).

Domaći tim je poveo preko Gintera u 10. minutu. Pet minuta kasnije je Jović mogao da izjednači, ali je glavom šutirao pored stative. Potom je u dva navrata VAR izvukao goste posle igranja rukom u kaznenom prostoru, sudija Ajtekin je posle gledanja snimaka odlučio da nema elemeanta za penal (39. i 57. minut). Nije to mnogo smetalo Borusiji. Hofman je pogodio u 60, Bensebaini u 67, a konačan rezultat postavio je Volf u petom minutu nadoknade.

Ajntraht je zadržao četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona i ima sedam poena prednosti i meč više od Dortmunda.

Šalke se oprostio od elite porazom od Frajburga – 4:0 (2:0).

Matija Nastasić zbog povrede nije bio u sastavu, a njegovi saigrači su doživeli lak poraz. Strelci su bili Holer (7. minut), Salai (22. iz penala) i Ganter koji je dva puta zatresao mrežu (50. i 74. minut).

Tim iz Gelzenkirhena je poslednji sa 13 bodova i bez šansi za opstanak.

Derbi kola odigran je u Volfsburgu. Trećeplasirani tim je dočekao prvoplasirani. Na kraju je Bajern slavio – 2:3 (1:3).

U timu nije bio nedovoljno oporavljeni Levandovski, ali su njegov izostanak nadomestili Musiala i Čupo-Moting. Upravo su njih dvojica dali sva tri gola u prvom delu, Musiala dva (15. i 37. minut) i Čupo-Moting (24), Veghorst je smanjio zaostatak u 35. minutu. Filip je u 54. vratio nadu „vukovima“, ali do kraja meča nije bilo novih promena.