Sergej dao vetar u leđa Napoliju, "lepoticom" iz slobodnjaka ublažio poraz Lacija (VIDEO)

22.04.2021

21:15 >> 21:17

0

Napolitanci ispratili Rimljane sa pet lopti u mreži

Copyright Tanjug/Alessandro Garofalo/Lapresse via AP

Nije se Lacio proslavio u Napulju, a jedan od “krivaca” za ubedljiv poraz od Napolija (5:2) bio je srpski reprezetnativac Sergej Milinković Savić.

Veoma neopreznim startom u svom kaznenom prostoru, već u petom minutu meča, omogućio je izabranicima Đenara Gatuza idealno otvaranje utakmice. Pošto su završene konsultacije sa VAR, Insinje je namestio loptu na belu tačku i u sedmom minutu doneo prednost domaćinu.

Vetar u leđa koji su dobili, Napolitanci su maksimalno iskoristili i već u 12. minutu, posle gola Politana imali su velikih 2:0, da bi svojim drugim golom na meču, u 53. minutu Insinje, rešio pitanje pobednika i nagovestio brodolom rimskog kluba.

Kada je Mertens, 12 minuta kasnije, povisio vođstvo Napolija na 4:0, postavljalo se pitanje s koliko će lopti u svojoj mreži Lacio napustiti “Maradonu”, ali su Imobile u 70. i Milinković Savić prelepim golom iz slobodnog udarca “vratili čast” nebesko plavima, koje je u 80. minutu “dokrajčio” Osimhen.