Metalac u nadoknadi osvojio "Karađorđe" i napravio ogroman korak ka opstanku u eliti

25.04.2021

14:55 >> 14:58

0

Tim iz Gornjeg Milanovca bolji od Vojvodine, remi Radnika i Radničkog

Golom Prestiža u četvrtom minutu nadoknade vremena, fudbaleri Metalca došli su do, za njih izuzetno važne, pobede protiv Vojvodine u Novom Sadu (2:1).

Ovim trijumfom izabranici Žarka Lazetića napravili su ogroman korak ka opstanku u elitnom rangu srpskog fudbala, dok su “lale”, barem što se tiče rasporeda na kraju sezone, pretrpele relativno bezazlen poraz.

Novosađani su još ranije obezbedili izlazak na evroscenu sledeće sezone i jedino što je nepoznanica jeste da li će to uraditi sa trećeg ili četvrtog mesta Linglong Superlige Srbije.

Gosti su poveli golom Stefana Cvetkovića u 64. minutu, Nemanja Čović doneo je izjednačenje Vojvodini u 88. i kada se činilo da će se meč završiti podelom bodova, mladi napadač iz Konga doneo je veliko slavlje timu iz Gornjeg Milanovca.

U istom terminu Radnik i niški Radnički su u Surdulici igrali bez golova.