Živkovićeva majstorija odvela PAOK u finale Kupa (VIDEO)

19:52

0

Srpski fudbaler najzaslužniji za slavlje protiv AEK

Copyright Tanjug/AP Photo/Giannis Papanikos

Olimpijakos je overio šampionsku titulu, a za duplu krunu boriće se protiv PAOK. Solunski klub je i u revanšu polufinala masovnijeg takmičenja bio bolji od AEK, koji je na “Tumbi” savladan 2:1, majstorijom Andrije Živkovića u nadoknadi vremena.

Crno-beli su iz Atine doneli minimalnu pobedu, ali su u revanšu žestoko strepeli za plasman u finale. Pošto je Vijerinja u 61. minutu promašio penal, odmah je usledila kazna. Igrao se 70. minut, kada je Galanopulos doveo AEK u vođstvo i anulirao prednost PAOK iz prvog meča.

Ipak, domaći su uspeli da se konsoliduju, Krmenčik je u 84. minutu poravnao rezultat i otvorio domaćinu vrata borbe za “utešni trofej”, koju je overio srpski ofanzivac lobom protivničkog golmana sa tridesetak metara.