Ilić promenio klub, ali je ostao u Italiji (FOTO)
Već ga čekaju dva zemljaka
Ivan Ilić karijeru nastavlja u Lećeu.
Tačnije, prvo će igrati kao pozajmljeni fudbaler Torina, a postoji mogućnost otkupa za pet miliona evra ako se srpski reprezentativac bude dokazao.
Takođe treba napomenuti da je prvo produžio ugovor sa "bikovima" do 30. juna 2028. godine, ali je odmah prosleđen na pozajmicu, uz opciju trajnog transfera.
U Lećeu su već dva naša fudbalera, Nikola Štulić i Miloš Jović, tako da će mu biti lakše da se prilagodi ekipi.
Pročitajte još:
Mada 25-godišnjem Iliću upoznavanje sa italijanskim fudbalom nije potrebno, pošto je tamo već nekoliko godina. Torino ga je pre tri leta otkupio od Verone za 16.500.000 evra.
Za "granatu" je upisao 76 nastupa, dao sedam golova uz šest asistencije.
Tokom karijere bio je i član Crvene zvezde, Zemuna, Brede i Verone, kao i Mančester sitija, ali nikada nije zaigrao za engleski klub.
Odigrao je 24 meča u dresu reprezentacije Srbije.
Murinjo je oduševljen: Ovaj momak je neverovatan, možda da i 60, 50, 40 golova (VIDEO)
Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari