Mitrović prekasno dobio priliku, Fulamu posle "Stamford bridža" široma otvorena vrata Čempionšipa

01.05.2021 | 18:31 >> 20:17

Čelsi slavio uz dva gola Haverca

Copyright Tanjug/AP Photo/Ian Walton, Pool

Srpski napadač Aleksandar Mitrović dobio je priliku kada je za Fulam bilo sve izgubljeno na “Stamford bridžu”. Pre nego što je reprezentativac “orlova” ušao u igru, u 81. minutu, Čelsi je već došao do dva gola prednosti, sebi utabao stazu do mesta koje naredne sezone vodi u Ligu šampiona, a gradskom rivalu širom otvorio vrata povratka u Čempionšip – 2:0.

Ekipa Tomasa Tuhela, iako vidno potrošena od prvog polufinalnog meča elitnog takmičenja protiv madridskog rivala, nije dozvolila Fulamu da ih ozbiljnije ugrozi i strpljivo je tražila put do trijumfa, koji je svoj uvod dobio već u 10. minutu, kada je Haverc sjano reagovao na dodavanje Maunta.

Istom fudbaleru u 17. minutu poništen je gol zbog ofsajda, ali je sve naplatio početkom drugog poluvremena, kada je overio trijumf “plavaca” (49′) na asistenciju Vernera, za šest bodova više, uz utakmicu više, od petoplasiranog Vest Hema.