Stanković priznao šta je naučio iz "slučaja Radonjić": Srce mi plače!
Šef stručnog štaba srpskog prvaka nije želeo da sakrije veliku žal što brzonogi krilni fudbaler više nije deo njegovog tima
Trener Crvene zvezde Dejan Stanković je u izuzetno emotivnom izlaganju ogolio dušu i progovorio o svom odnosu sa Nemanjom Radonjićem. Šef stručnog štaba srpskog prvaka nije želeo da sakrije veliku žal što brzonogi krilni fudbaler više nije deo njegovog tima. Popularni Deki je posebno apostrofirao da se radi o vanserijskom potencijalu čija realna tržišna cena višestruko prevazilazi ekonomske domete srpskog fudbala.
U razgovoru za podkast „2x45”, Stanković je otvorio karte:
- Mnogo mi je žao, srce mi plače, to je istina. Radonja i ja imamo fenomenalan odnos, kao igrač i trener. On je jedan od najtalentovanijih fudbalera koje sam ikada video. Ono što on može da pokaže u jednoj minuti, retko ko može. To je igrač najvišeg nivoa.
Strateg crveno-belih je nakon toga napravio paralelu između Radonjićevih fudbalskih kvaliteta i finansijske realnosti u kojoj se klub nalazi.
- On je za Zvezdu pojačanje vredno minimum 15 do 20 miliona evra. Mi taj novac nemamo, to jednostavno nije naša realnost. Ne možemo da priuštimo ni mnogo manje iznose, a kamoli 15 ili 20 miliona, ali to je njegova stvarna vrednost na tržištu.
Stanković je stoprocentno potvrdio ranije izjave generalnog direktora Zvezdana Terzića, koji je otkrio da je upravo šef struke bio inicijator ideje o povratku bivšeg asa, ali je istovremeno priznao i gde je lično podbacio tokom tog procesa.
- Kao što je rekao i direktor Terzić: 'Deki me je zamolio.' Ne bih sebi oprostio da nisam probao. Međutim, sada mi je jako krivo i žao što nisam više insistirao. Kad ostavimo po strani sve što se dešavalo na kraju sezone, proslave i suspenzije - on je zaista dobar momak. Žao mi je što nisam još više insistirao, i preko sebe i njega, preko svega, trebalo je još.
Emotivni stručnjak svestan je da mu je ova situacija donela veliko iskustvo za nastavak trenerske karijere.
- Iz ovoga ću izvući pouku za budućnost: kada prepoznam takav talenat ili kada igrač bude u sličnom problemu, da možda ne odustanem na drugoj, već na petoj šansi.
Kada je u pitanju nastavak karijere Nemanje Radonjića i njegov potencijalni povratak na najveću evropsku scenu, Stanković je optimista, ali uz jasnu opomenu koliko je ritam preko granice nemilosrdan.
- Ima, kako nema. Mislim da će i dalje igrati fudbal. Zavisi šta je visoki nivo, Evropa? Iskreno se nadam da hoće. Sada sve zavisi od njegovog izbora – da li će ostati u Evropi ili će otići u Saudijsku Arabiju i Emirate. Igranje u Evropi zahteva jake treninge i neverovatan intenzitet, jer sezona nosi od 55 do 75 utakmica, a za to morate biti stvarno spremni.
Stanković najavio veliko pojačanje: Pravio bi razliku i u Štutgartu - Zvezda sprema top transfer!
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari