Natho najavio ostanak u Partizanu: Uradiću sve da vratim ovaj klub na mesto gde pripada!
Nakon što je odigrao poslednji meč u crno-belom dresu i dobio ispraćaj kakav dolikuje, Izraelac je u emotivnom obraćanju medijima otvorio dušu
Bibars Natho je zvanično stavio tačku na svoju profesionalnu igračku karijeru. Nakon što je odigrao poslednji meč u crno-belom dresu i dobio ispraćaj kakav dolikuje klupskom velikanu, Izraelac je u emotivnom obraćanju medijima otvorio dušu. Tom prilikom je zagolicao maštu pristalica crno-belih, nagovestivši da bi i u budućnosti mogao da ostane na Topčiderskom brdu, ali u potpuno novoj ulozi.
Na pitanje kakav je osećaj biti klupska legenda i koji su mu dalji koraci, dosadašnji kapiten Partizana je odgovorio:
- Znate, status legende, to je, uh... Sve je to stvar viđenja i doživljaja. Svi to vide na svoj način. Što se mene tiče, ja sam navijač Partizana. Bio sam igrač, sada sam navijač Partizana. U budućnosti ću možda biti deo kluba. To ćemo tek videti. Ali imam ogromnu ljubav prema ovom klubu. Uradiću sve da vratim ovaj klub na mesto gde pripada. Trudio sam se kao igrač. Trudim se kao navijač, a možda ću se truditi i kao deo ovog kluba. Videćemo u budućnosti.
Natho se osvrnuo i na kompleksan period kroz koji je prolazio sa klubom tokom prethodnih sezona:
- Tokom ove godine, mnogo puta smo dolazili da se borimo, iako smo znali da nemamo velike šanse zbog mnogih stvari, ali i dalje smo dolazili na svaku utakmicu, svake godine, da se borimo za ovaj klub. I mislim da smo predstavljali ovaj klub najbolje što smo mogli. Bile su to teške godine, ali u teškim trenucima vidite snažne ljude, one koji vole ovaj klub i koji će ga gurati napred ka budućnosti kako bi došla bolja vremena. Siguran sam da će se to vratiti, jer je ovaj klub ogroman i niko ga ne može slomiti. Vratićemo se jači.
Iskusni vezista je priznao da je često razmišljao o momentu kada će morati da kaže zbogom fudbalu, ali da je stvarnost bila potpuno drugačija od svih pretpostavki:
- Tokom ove godine razmišljanja o kraju su se stalno vraćala. Ali, znate, za ovo nikada ne možete da se pripremite. Borio sam se sa sobom da ne zaplačem. Ali kada vidite svoju decu, svoju ženu, porodicu, ove neverovatne navijače... Znate, ta podrška je nešto fantastično. Imam sreću da budem deo ovog kluba, deo ovih navijača i mogu samo da kažem hvala.
Opisujući rolerkoster emocija koji ga je pratio poslednjih dana, istakao je veliko zadovoljstvo svime što je postigao tokom dve decenije na terenu:
- Tokom svih ovih dana išlo je gore-dole. Jednog dana se osećam tužno, drugog dana srećno, jednog dana mi se plače, a onda... Ne znamo šta će se desiti u budućnosti, ali čekam i nadam se, verujem u bolje dane. Što se moje karijere tiče, veoma sam srećan svojom karijerom. Jako sam zadovoljan i, znate, ništa ne bih menjao. Samo želim da se zahvalim svima koji su bili deo ovih 20 godina – trenerima, igračima, navijačima, klubovima... prosto mogu samo da kažem hvala.
Posebno iznenađenje i dokaz iskrenog prijateljstva priredio mu je bivši saigrač Rikardo Gomeš, koji se neočekivano pojavio na stadionu direktno sa aerodroma, iako je prethodno tvrdio da putuje za Portugaliju:
- Juče sam razgovarao s njim telefonom, i rekao mi je: "Letim za Portugaliju. Izvini, ne mogu da dođem". Dobar je lažov, ali došao je pravo sa aerodroma i to je za mene znak ogromnog poštovanja. To mi pokazuje da ponekad u fudbalu steknete prijatelje za ceo život, a Riki je jedan od njih. Imam ih još mnogo, ali on mi je tokom ovih godina pokazao brojne stvari. Volim ga i zahvaljujem mu se.
Među brojnim uspomenama koje nosi iz Beograda, Natho je bez oklevanja izdvojio one najdraže svakom igraču i navijaču Partizana:
- Svaki trenutak ovde je za mene poseban. Čak i kad je bilo teško, kad smo gubili. Ali naravno, dati gol u derbiju, pobediti u derbijima za ove navijače je možda trenutak najveće sreće.
Za kraj, sada već bivši fudbaler je potvrdio da njegova porodica ne planira da menja adresu i da ostaju privrženi glavnom gradu Srbije:
- U ovom trenutku, da. Ostaćemo ovde. Moja žena, moja deca su veoma srećni ovde. Osećamo se kao da je ovo sada naš dom. Videćemo za budućnost, ali u ovom trenutku, da, ostajemo.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Komentari