Junajtedova pobeda, Fernandešova potvrda rekorda: Pogledajte hajlajtse duela kojim je osigurano treće mesto (VIDEO)
17.05.2026 | 15:47
Rame uz rame sa Anrijem i De Brujneom
Odigrana je prva utakmica današnjeg programa 37. kola Premijer lige, u kojoj je Mančester junajted pobedio Notingem Forest, rezultatom 3:2.
Tako su "crveni đavoli" kolo pre kraja obezbedili treće mesto sa 68 bodova, dok su "šumari" na 16. poziciji sa 43.
Takođe, kapiten Junajteda Bruno Fernandeš stigao je do 20. asistencije u sezoni i tako kolo pre kraja prvenstva izjednačio rekord Premijer lige. Fernandeš je izjednačio rekord koji zajednički drže legende Arsenala i Mančester Sitija, Tijeri Anri i Kevin de Brujne, a imaće šansu i da ga obori sledeće nedelje na gostovanju Brajtonu.
Do 20. asistencije u sezoni stigao je u 76. minutu kad je posle njegovog dodavanja strelac bio Brajan Mbeumo.
Luk Šo je dao prvi gol na meču u 5. minutu, a izjednačio je Morati u 53. minutu. Mateus Kunja je vratio prednost domaćinu dva minuta kasnije. Posle opisanog gola Mbeuma, konačan rezultat postavio je Morgan Gibs-Vajt u 78. minutu.
Nikola Milenković je odigrao ceo meč za Notingem Forest.
Pogledajte najvažnije detalje. Kolo pre kraja prvenstva "đavoli" su obezbedili treće mesto sa 68 bodova, "šumari" su 16. sa 43.
Pogledajte i kako izgleda tabela.
Španci bruje o senzaciji na spisku za Mundijal: De la Fuente precrtava zvezdu Reala!?
Bonus video