20:21 >> 20:28

0

Bjelsini puleni ubedljivi, Artetini izabranici ponovo slavili

Copyright Tanjug/Rui Vieira/Pool via AP

Samo na jednoj, od četiri odigrane utakmice u prvom terminu Premijer lige su se mreže tresle više puta. Na ostalima su golgeteri „spavali“.

Bilo je to na Hotornsu gde je Lids održao čas fudbala Vest Bromu – 0:5 (0:4).

Puleni Marsela Bjelse su poveli posle autogola Sojersa u devetom minutu, da bi onda usledio „blic-krig“. Za devet minuta – tri gola. Alioski, Herison, pa Rodrigo. Sem Olderdajs je rešenja pokušao da pronađe u pojačanju defanzive, pa je na startu drugog poluvremena uveo Branislava Ivanovića.

Nije ni to mnogo pomoglo, Rafinja je upravo pored srpskog defanzivca postigao sjajan pogodak u 72. minutu i tako stavio tačku. Interesantno je da od pet pogodaka Lidsa nijedan nije bio delo najboljeg strelca Bamforda.

Arsenal je počeo da daje znakove života. Ostvarili su drugi uzastopni trijumf. Posle Čelsija, pao je i Brajton – 0:1 (0:0).

Gol koji je obradovao navijače i Artetu postigao je Lakazet u 66. minutu.

Moraće Šefild uskoro da pravi promene, da li na klupi ili u igračkom kadru, ostaje da se vidi. Posle 16 kola imaju samo dva boda i gol razliku 8:27.

Poene protiv njih osvojio je Barnli. Pogodak je dao defanzivac Ben Mi u 32. minutu.

Duel koji je po formi i igri dva tima „garantovao“ golove doneo je upravo suprotno – mirne mreže.

Okršaj Sautemptona i Vest Hema završen je bez pobednika – 0:0.