Infantino priznao veliku grešku: Nije trebalo da izbacimo Rusiju!
Sportisti ne bi trebalo da pate zbog političkih odluka
Predsednik FIFA Đani Infantino izjavio je da je izbacivanje ruskog fudbala iz međunarodnih takmičenja bila greška i da bi tu odluku trebalo preispitati.
Prvi čovek Svetske fudbalske federacije govorio je na ovu temu u intervjuu za "Skaj Sports", podsetivši da su svi ruski klubovi i reprezentacije, uključujući i mlađe selekcije, suspendovani iz takmičenja pod okriljem FIFA i UEFA ubrzo nakon napada Rusije na Ukrajinu u februaru 2022. godine.
Četiri godine kasnije, Infantino smatra da doneta odluka nije imala pozitivan efekat.
- Moramo to preispitati, to je sigurno - rekao je Infantino, govoreći o suspenziji ruskih timova.
Kao prvi korak ka povratku Rusije na međunarodnu sportsku scenu, Infantino je naveo odluku Međunarodnog olimpijskog komiteta, koji je preporučio da se mlađe kategorije ruskih reprezentacija, u muškoj i ženskoj konkurenciji, ponovo uključe u takmičenja.
- Isključenje Rusije nije donelo ništa dobro, već je samo proizvelo još više frustracije i mržnje. Činjenica da ruski dečaci i devojčice mogu da igraju fudbal u drugim delovima Evrope bila bi dobra stvar - istakao je predsednik FIFA.
Na kraju, Infantino je izneo i ideju da bi FIFA u budućnosti trebalo da promeni svoja pravila, kako nijedna reprezentacija ne bi snosila posledice zbog političkih odluka svoje države.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari