Partizan se ispromašivao protiv Rakova! Polter debitovao u crno-belom dresu!
Iako su crno-beli ispustili prednost, trener Nenad Stojaković može biti zadovoljniji izdanjem svog tima nego u prethodnim duelima sa Đerom i Murom
Fudbaleri Partizana remizirali su sa poljskim Rakovom rezultatom 1:1 u svojoj trećoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Turskoj. Iako su crno-beli ispustili prednost, trener Nenad Stojaković može biti zadovoljniji izdanjem svog tima nego u prethodnim duelima sa Đerom i Murom, jer je ekipa delovala znatno kompaktnije i čvršće protiv fizički zahtevnog rivala.
Stojaković je promešao karte u startnoj postavi, pa su utakmicu počeli golman Krunić, Abdulmalik i napadač Lekić. U uvodnoj fazi meča Partizan je imao nekoliko defanzivnih propusta, ali je ubrzo uspostavio ravnotežu. Rakov je fokus stavio na markiranje Vukotića i Ugrešića, što je usporilo kreaciju crno-belih.
Ipak, u 34. minutu, Partizan dolazi do vođstva. Milan Vukotić je dirigovao akcijom po levoj strani, a posle centaršuta odbrana Poljaka je loše reagovala. Matija Ninić se našao na pravom mestu na drugoj stativi i postigao svoj drugi gol na ovim pripremama.
Nažalost, radost zbog gola zasenila je povreda Ninića, koji je morao napustiti teren pre kraja poluvremena, što je uslovilo prinudne rotacije u timu.
Drugo poluvreme donelo je otvoreniji fudbal i seriju izmena. Navijači su imali priliku da prvi put vide na delu novo pojačanje Sebastijana Poltera, a ušli su i provereni asovi poput Natha. Partizan je u ovom periodu bio opasniji iz tranzicije, ali je izostala realizacija.
Andrej Kostić je propustio dve kolosalne prilike nakon asistencija Demba Seka – jednom je bio statičan, a drugi put neprecizan iz povoljne pozicije. Demba Sek je takođe bio blizu pogotka, ali je njegov udarac izbačen sa same gol-linije.
Kazna za promašaje stigla je nakon propusta na levom boku. Ibrahima Sek je pobegao Đurđeviću i poslao oštru loptu u peterac, gde su odbrana i golman Milošević zakasnili, što je Patrik Mahkuh iskoristio za konačnih 1:1.
Finiš meča protekao je u dominaciji Partizana, ali bez promene rezultata. U samoj završnici Demba Sek je zaradio isključenje (uz pravo zamene), što je bila poslednja uzbuđujuća scena na meču.
Crno-beli nastavljaju seriju testova u Turskoj 21. januara, kada će im protivnik biti bugarski Botev iz Plovdiva.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari