aktuelno

Otkaz posle šest meseci: Anćeloti završio svoju misiju u Brazilu!

18.12.2025

11:41

0

Loši rezultati stigli na naplatu

Otkaz posle šest meseci: Anćeloti završio svoju misiju u Brazilu!
Copyright Profimedia

Davide Anćeloti sin čuvenog fudbalskog trenera Karla Anćelotija, napustio je klupu Botafoga nakon samo šest meseci na prvom samostalnom trenerskom poslu u karijeri. Prethodno je na svim trenerskim poslovima bio saradnik svog oca.

Razlog za odlazak je loš učinak tima - ispadanje iz Kopa Libertadoresa i zauzimanje šestog mesta u brazilskom prvenstvu. Klub je u saopštenju naveo:

- Botafogo obaveštava javnost da Davide Ančeloti više nije trener prvog tima. Kondicioni trener Luka Gera i pomoćnici Luis Tevenet i Endru Mangan takođe odlaze. Odluka je doneta nakon sastanaka ove srede. Klub se zahvaljuje Ančelotiju na profesionalizmu i posvećenosti tokom perioda kada je vodio tim i bio deo porodice Botafogo. Naš klub mu želi uspeh u budućim izazovima.

Iako je raskid sa Botafogom došao tako brzo, Davide neće ostati bez posla, jer nastavlja da bude pomoćnik selektora Brazila, svog oca Karla.

Tragedija: Ubijen fudbaler Barselone i njegova supruga!

Otkaz posle šest meseci: Anćeloti završio svoju misiju u Brazilu!Profimedia
 

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Izvor: 24sedam

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike