Donaruma otkrio zašto je izabrao baš "25": Ovaj broj ima veliku simboliku za Đanluiđija, a ima veze i sa Mihajlovićem

13.09.2025 | 08:16

Autor: D. N.

Uz to, broj je bio slobodan

Copyright Italy Photo Press / Zuma Press / Profimedia

Đanluiđi Donaruma je postao novi golman Mančester sitija i na predstavljanju je otkriveno i da će nositi dres sa brojem 25

Nekada je ovaj broj pripadao Manuelu Akanđiju koji je otišao u Inter, kao i Džou Hartu

Kako je sada bio slobodan, Donaruma je otkrio i zašto je izabrao baš njega. 

- To je datum kada sam debitovao u Seriji A, 25. oktobra. A i moj rođendan je 25. februara, a mojoj devojci Alesiji 25. maja - objasnio je Donaruma, koji je "sudbinski vezan" za ovaj broj. 

Podsetimo, šansu da debituje u prvom timu Milana u takmičarskoj utakmici, Donarumi je pružio tadašnji trener Siniša Mihajlović. Bilo je to 2015. godine, kada je imao 16 godina i 242 dana. Tako je ušao u istoriju italijanskog fudbala, kao treći najmlađi golman koji je stao na gol u Seriji A. 

Od tada je Donarumina karijera krenula uzlaznom putanjom, postepeno, ali sigurno. 

Sa Sitijem je potpisao ugovor do 2030. godine. 

Bonus video: 

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam