12.12.2020

15:09 >> 15:18

0

Gol Miodraga Gemovića u 50. minutu odlučio pobednika

Fudbaleri Vojvodine slavili su pobedu rezultatom 0:1, u derbiju pokrajijne protiv Spartaka u Subotici. Gol odluke postigao je Miodrag Gemović u 50. minutu, posle nešto bolje i ofanzivnije igre domaćeg tima u tom periodu utakmice. “Lale” su meč dobile na iskustvo, jer su vešto zatvorile prilaze svom golu i rutinski čuvale vođstvo do poslednjeg pokušaja fudbalera Spartaka da nekako ugroze gol Gorana Vukliša.

Dve utakmice 18. kola odlučene su u sudijskoj nadoknadi. Fudbaleri Rada odneli su tri boda iz Šapca, pogotkom Uroša Damnjanovića, koji je došao posle gotovo sušnih 300 minuta igre na četiri poslednje utakmice.

Ceo plen je pripao i Radničkom u Nišu. Na Čairu je pobednik odlučen u trećem minutu sudijske nadoknade vremena, a junak osmog trijumfa u sezoni bio je iskusni Petar Đuričković, strelac oba gola protiv Zlatibora. Drugi gol je bio izuzetno lep jer je bivši fudbaler Partizana i omladinac Crvene zvezde sa oko 25 metara snažnim i preciznim udarcem pogodio levi donji ugao gola gostiju.

Pored Rada bitne bodove u borbi za opstanak osvojili su i igrači Novog Pazara. Oni su sa minimalnih 1:0 savladali Metalac, a strelac jedinog gola bio je Almir Aganspahić u 47. minutu.