I Srbija će pamtiti Žotu: Portugalac je na Marakani dovodio do ludila Piksijeve Orlove (VIDEO)

03.07.2025 | 11:24

Pokazao je u Beogradu kakva je klasa

Copyright MN Press

Svet fudbala zavijen je u crno nakon vesti da je portugalski napadač i fudbaler Liverpula, Diogo Žota, tragično izgubio život u saobraćajnoj nesreći koja se dogodila rano jutros u Španiji. Sa prosljavljenim ofanzivcem poginuo je i njegov brat Andre, fudbaler koji je nastupao za niželigaše,

Liverpul ga je doveo 2020. godine za 41 milion funti, a u crvenom dresu ostavio je dubok trag - odigrao je 182 utakmice, postigao 65 golova i upisao 26 asistencija. Znao je jednim potezom da promeni tok utakmice, a interesatno, postigao je nekolicinu golova glavom iako je bio relativno nizak za napadača (178 centimetara)

Diogo Žota će ostati dodatno upamćen ljubiteljima fudbala kod nas kao strelac dva gola protiv Srbije u remiju 2:2 na stadionu "Rajko Mitić" 28. marta 2021. u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Upravo tada je Piksijevim pulenima postigao gol glavom u 11. minutu, a na isti način se poklonio u 36.

 

Za reprezentaciju Portugala odigrao je 49 utakmica i postigao 14 golova, učestvovao na Evropskom prvenstvu i Svetskom prvenstvu, i bio jedan od nosilaca generacije.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam

Izvor: 24sedam