Vlažni snovi ili realnost: Posrnuli gigant želi Tadića!
Ambiciozan plan
Nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije Dušan Tadić (36) u ovom trenutku je slobodan igrač nakon što mu je istekla saradnja sa Fenerbahčeom. Za usluge sjajnoj veziste interesuju se Ajaks i Olimpijakos, a sada se u trku za njegov potpis uključio i Cirih.
Kako saznaju "Sportske.net", Ciriha posle razočaravajuće sezone okončane u plej-autu šampionata Švajcarske želi da napravi tim koji bi već u predstojećoj takmičarskoj godini mogao da konkuriše za visok plasman.
Sportski direktor Ciriha od 2023. godine je nekadašnji fudbalski menadžer Miloš Malenović koji je pre nego što je preuzeo funkciju u klubu vodio računa o karijerama nekoliko srpskih reprezentativaca, uključujući upravo i Tadića, upravo taj odnos je nešto na šta računaju svi u klubu.
Finansije bi takođe predstavljale problem za Cirih. Tadić je u Fenerbahčeu protekle sezone inkasirao 5.400.000 evra, dok je najplaćeniji fudbaler u Švajcarskoj Đerdan Šaćiri za kojeg Bazel, prema nekim navodima, godišnje izdvaja 1.800.000 evra, odnosno tri puta manje.
Cirih je jedan od najtrofejnijih švajcarskih klubova sa 13 titula prvaka zemlje, u dva navrata je 60-ih i 70-ih igrao i polufinale Kupa evropskih šampiona.
Bonus video
Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi
Komentari