aktuelno

Zvezda predstavila pojačanje iz Rusije: Stigao sam u veliki klub!

22.06.2025

16:20

0

Autor: A. Š.

Crveno-beli promovisali trećeg novajliju ovog leta u poslednjoj liniji tima

Zvezda predstavila pojačanje iz Rusije: Stigao sam u veliki klub!
Svetozar Majailović, Nair Tiknizjan i Mitar Mrkela - Copyright Promo/FK Crvena zvezda

Srpski šampion Crvena zvezda polako sklapa kockice tima za napad na novo učešće u grupnoj fazi Lige šampiona. Celog proleća bilo je vidljivo da poslednja linija tima vapi za novim licima, što su odgovorni na Marakani uočili i ekspresno reagovali.

Posle Miloša Veljkovića i Rodrigaa, crveno-beli su u nedelju predstavili i trećeg novajliju u defanzivnom bedemu Vladana Milojevića. Reprezentativac Jermenije i levi bek Nair Tiknizjan potpisao trogodišnji ugovor sa Zvezdom i zadužio broj 71.

- Utisci su veoma pozitivni, stigao sam u veliki klub, koji igra u evropskim takmičenjima. Svestan sam odgovornosti koja je na meni. Nadam se da ću uspeti da pomognem Zvezdi. Ovo je moj prvi dan, ali sam se već upoznao sa saigračima i stručnim štabom, sve je prošlo kako sam i očekivao. Ne mogu objektivno da govorim o mojim fudbalskim karakteristikama, to prepuštam stručnom štabu. Cilj sa Crvenom zvezdom je Liga šampiona - rekao Tiknizjan.

Zadovoljstvo zbog dolaska Naira Tiknizjana u Crvenu zvezdu je istakao i sportski direktor Mitar Mrkela.

- Tiknizjan je naše treće pojačanje u ovom prelaznom roku u odbrani. Mislim da smo defanzivnu liniju u ovom prelaznom roku potpuno rekonstruisali, doveli smo iskusne igrače. Tiknizjan je jedan o njih, ima veliko iskustvo igranja u ruskoj ligi. Nastupao je za CSКA i za Lokomotivu iz Moskve. Standardno igra za reprezentaciju Jermenije, mislim da će biti veliko pojačanje, jer se radi o brzom igraču, koji ima dobre osobine. Mislim da će naša odbrana, a i njegovi prodori po levom boku biti korisni za ekipu i da ćemo sledeće sezone u tom segmentu biti mnogo bolji - rekao je Mitar Mrkela.

Nair Tiknizjan je rođen u Sankt Peterburgu 12. maja 1999. godine. Кarijeru je gradio u Rusiji, gde je prvo nastupao za mlađe kategorije ekipe CSКA, a zatim je dobio priliku i u prvom timu moskovske ekipe. Usledio je odlazak na pozajmicu u ruski Avangard.

Od 2021. godine je nosio dres Lokomotive iz Moskve i odigrao 122 takmičarska meča, postigao 16 golova i upisao 17 asistencija. Tokom karijere je odigrao i osam utakmica u Ligi Evrope, a u sezoni 2018/19 je sa CSКA osvojio Superkup Rusije. Tiknizjan je od marta 2023. godine standardan član reprezentacije Jermenije, za koju je do sada upisao 22 nastupa.

Bonus video

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam Vest koja vredi

Možda vas zanima

Najčitanije Vesti

Ostale vesti iz rubrike