Everton pobedio, Čelsi bezuspešno napadao

0

Autor: Milan Nastić

Karamele slavile sa 1:0

Copyright Tanjug/AP/ Brunskill

Fudbaleri Čelsija barem su na kratko ispustili priliku da budu lideri Premijer lige. “Plavci” su u 16. kolu na gostovanju poraženi od Evertona sa 1:0, a čovek odluke bio je Gilfi Sigurdson iz penala u 22. minutu.

Što se tiče same utakmice, gosti iz Londona su dominirali, imali mnogo veći posed lopte, stvarali šanse,ali nisu uspeli da postignu pogodak.

Sevilja i Čelsi obavili svoje (video)

Trener Evertona Karlo Anćeloti ima dosta razloga za radost, pobedili su veoma teškog protivnika što će im mnogo značiti u nastavku šampionata.

Koliko je Čelsi bio dominatan pokazuje da je fudbaler “plavaca” Mejson Maunta dva puta pogodio okvir gola golmana Džordana Pikforda.

Prvi put u 52.minutu, prečku iz slobodnog udarca, a drugi stativu u 81.

Tim Frenka Lamparda ostaje na trećem mestu Premijer lige sa 22 boda, dva manje od Totenhema i Liverpula, uz meč više. Londonski klub u sledećoj rundi gostuje Vulverhemptonu.

Everton je sedmi sa 20 poena, a u narednoj utakmici gostuje Lesteru.