"Znam da to javnost najviše zanima, ali nije to pitanje za mene": Milojević ostavio navijače u neizvesnosti
21.05.2025 | 21:56
Posle odbrane trofeja u Kupu i duple krune hvalio je posebno momke iz omladinske škole
Vladan Milojević je prvo u najkraćim crtama sumirao pobedu nad Vojvodinom u finalu Kupa Srbije, a onda je prisustvovao i konferenciji za medije.
Za crveno-bele ovo je 29. trofej u nacionalnom kupu i peta uzastopna dupla kruna.
- Generalno, sve ciljeve postavljene na početku sezone smo ostvarili. Današnja utakmica je bila višnjica ili jagodica na torti. Igrali smo protiv dobrog tima, mnogo puta smo se susretali sa njima ove godine. Znao sam da će biti teško. Nismo se obazirali na taktičke stvari, ovo je bila jedna od najvažnijih utakmica u našoj sezoni.
Izuzetno sam ponosan što treniram ove momke, sa njima sam više proveo nego sa suprugom I decom. Volim ih i uživam. Jedva čekam da ih vidim, zasluženo smo osvojili Kup i duplu krunu - rekao je Milojević koji je u završnici uveo Milsona i Aleksandra Kataija, koji su bili i strelci u sudisjkoj nadoknadi.
Vodeći gol bio je delo Bruna Duartea koji je bio starter u tandemu sa Šerifom Ndijaeom.
- Shvatiću ovo kao da me hvalite… Voleo bih da sam vidovnjak i da znam šta će se desiti na meču. Imamo dobar stručni štab, plan, predviđamo šta će se dešavati. Odlučili smo se za Duareta, jer smo znali da će Šerif biti opterećen u duelima sa Sinčendžeom i Koraćem. Hteli smo da imamo još jednog igrača u boksu… Posle, kada je ušao Sale… Šta više reći o njemu. Malo da pojačamo na kraju - kazao je uz osmeh Milojević, a zatim hvalio momke iz omladinske škole.
- Igrali smo sa trojicom bonusa. Videli ste kakav su meč odigrali Velja (Milosavljević) i Andrej Đurić. Isto tako i (Andrija) Maksimović. Nismo odigrali neke utakmice na nivou, ali smo to svesno uradili. Čuvao sam ovakvu odbranu za finale Kupa, posle svih problema sa povredama. Mogli smo onda da dobijemo Elšnika i Krunića u sredini. Mišljenja sam da smo tu dobili utakmicu.
Veljko i Maksa su 2007. godište. Čekaju ih ozbiljne karijere, reprezentacija Srbije. Odlično su odigrali. Slažem se donekle da je onaj pas Maksimovića i prelomio. To je bio potez plemenitog igrača. Malo se stvorila slika u javnosti da mi moramo da rešavamo mečeve za pet minuta… Nije to baš tako. Svesno smo podmladili odbranu, nismo imali ni uigrane tandem. Teško je to sve sklopiti, ali smo znali kako ćemo da izgledamo u u borbi za trofej.
Milojević je pričao i o Milsonu.
- Imali smo Radonjića, odradio je samo nekoliko treninga… Sa desne strane nam je bio opcija Milson, mada se on profilisao kao neko ko igra levo, na kontra nozi. Ne znam kako da kažem. Bolji je on igrač nego što se misli u javnosti. Nije mu lako, zaboravlja se šta je uradio protiv Bode Glimta.
Sve je već dobro poznato, pošto je dupla kruna već odbranjena. Mada Milojević nije želeo da sumira sezonu, barem dok se u subotu ne odigra i meč sa ekipom Mladosti.
- Imamo još jedan važan meč… Sećate se kako sam se smejao kada sam pomenuo novi format Lige šampiona. Znao sam da mi imamo velika očekivanja, takav smo narod. Mislim da smo dostojno prezentovali Srbiju, igrali sa večitim rivalom dobro i kvalitetno. Šta smo više mogli da uradimo?
Nadam se da će i drugi naši predstavnici biti takvi, vidimo da je prvenstvo interesantno... Mi moramo da se okrenemo budućnosti. Takav smo klub. Ali nije lako. Pogledajte statistiku, videćete da su pojedinci igrali na tri dana.
I za kraj, dobio je pitanje o prelaznom roku.
- Znam da to javnost najviše zanima. Svima će to biti najinteresantnije ko će doći, ko će otići… Nije to za mene. Ja sam fokusiran na subotu.
Bonus video: