Selta za 45 minuta postigla četiri gola protiv Kadisa

0

Autor: Milan Nastić

Klub iz Viga lako do novih bodova

Copyright Profimedia.rs

Fudbaleri Selte ubedljivo su pobedili Kadis rezultatom 4:0 u poslednjem meču 13. kola Primere.

Klub iz Viga je dominaciju pokazao već u prvom poluvremenu kada su postigli sva četiri pogotka i definitivno odigrali najboljih 45.minuta u poslednjih nekoliko godina.

Domaćinima je sve polazilo za rukom, a strelci za Seltu su bili Nolito u 6.minutu, u 31. pogodak je postigao Aspas, da bi Beltran povisio vođstvo u 43,a četvrti je delo Mendesa u zaostavnom vremenu prvog poluvremena.

Nastavak meča je bio znatno slabiji, a kako je vreme odmicalo delovalo je da više neće biti golova. Ali u trećem minutu nadoknade Baesa je zatresao mrežu za 5:0. Ipak, na asistenciju VAR gol je poništen, pa je tako ostalo 4:0.

Selta je izbila na deobu devetog mesta sa Betisa pošto ima 16 bodova, dva manje od sedmoplasiranog Kadisa.