0

Autor: G. F.

Fudbaleri Srbije savladali Švedsku u poslednjoj proveri pred Evropsko prvenstvo

Fudbaleri Srbije u odličnom raspoloženju idu na Evropsko prvenstvo u Nemačkoj!

Poslednja provera pred EURO bila je više nego uspešna, a u Stokholmu su Orlovi savladali Švedsku sa 3:0.

Golove su postigli Sergej Milinković-Savić, Aleksandar Mitrović i Dušan Tadić. Iako su Šveđani dominirali gotovo 70 minuta, mreža Srbije ostala je netaknuta zahvaljujući pravovremenim reakcijama u odbrani, ali i odličnom golmanu Predragu Rajkoviću.

Provera je uspela, semafor tako kaže. Sigurno je selektor Srbije video sve što je hteo da vidi od svojih izabranika pred put za Nemačku, na kom Orlove očekuju velike utakmice na Evropskom prvenstvu.

Iako je po sastavu delovalo da će naša reprezentacija napasti od prvog minuta, na terenu je viđena drugačija slika. Lopta je bila u nogama Šveđana, napadao je domaćin, ali je odbrana Srbije uglavnom bez većih problema odbijala sve njihove pokušaje.

U 18. minutu videli smo prvi napad Srbije i odmah se tresla mreža rivala u Stokholmu. Živković je centrirao, Vlahović "odvukao" defanzivce Švedske, a Milinković-Savić rutniski rešio situaciju pred golom i pogodio glavom.

Slična slika i u nastavku utakmice sve do 60. minuta kada je Aleksandar Mitrović duplirao prednost Srbije. Pali su posle tog gola Šveđani, a dokusurio ih je Dušan Tadić deset minuta kasnije. Molgo je da bude i ubedljivije, promašene su neke šanse, ali i to je valjda dobro u ovakvim utakmicama.

Utisak je da je naša reprezentacija na dobrom niovu i u dobrom ritmu, a posle pobede od 3:0 i raspoloženje je sigurno na visokom nivou. Sad ostaje "samo" da isto ovako odigraju i na Evropsko prvenstvu.

Kraj, 3:0 za Srbiju!

90. minut - Igraće se još tri minuta.

83. minut - Šutira Kajuste sa 5 metara. Brani Rajković!

81. minut - Rajković brani sve! Holm sam ispred našeg golmana, šutira sa 4 metra i nema gola.

79. minut - Umesto Dušana Vlahovića u igri je Lazar Samardžić.

76. minut - Nova velika šansa za Vlahovića, lopta ide pored gola.

73. minut - Odličan šut Isaka, ali i fantastični Rajković.

70. minut - Tadić za 3:0! Brza kontra Srbije i sada već ogromna prednost. Umesto Milinković-Savića u igri je Birmančevića, a umesto Živkovića Jović.

69. minut - Gudelj je oduzeo loptu, gurnuo je Vlahoviću u prostor, ali napadač Juventusa nije bio precizan.

66. minut - Pokušaj Tadića sa 25 metara, pravo u golmana Švedske.

62. minut - Umesto Mitrovića i Mladenovića na terenu su Tadić i Kostić. Istovremeno je Holm zamenio Forsberga, a Svedberg Elangu.

60. minut - MitroGOOOOL! 2:0 za Srbiju! Odlična asistencija Maldenovića i majstorska realizacija našeg centarfora.

59. minut - Kontra Šveđana, Isak šutira, Rajković još jednom siguran.

55. minut - Korner Šveđana, Lindelof je pobegao na prvoj stativi, šutraio glavom, a Rajković uhvatio loptu. Doabr pokušaj Orlova, Sergej je želeo da vrati loptu pred gol, ali je pogodio rivala.

53. minut - Isak pravi razliku u napadačkim redovima Švedske, to je više nego jasno, ali odbrana Srbije i dalje izlazi na kraj sa pokušajima rivala.

48. minut - Opet gužva pred golom Orlova, Pavlović dobro blokira, Rajković hvata loptu.

46. minut - Pokušao je Elanga sa 20-ak metara, Rajković miran i siguran.

Utakmica je nastavljena. Isak i Larson igraju umesto Nilsona i Elijasona. U redovima Srbije Gudelj je zamenio Lukića.

Završeno je prvo poluvreme. Švedska dominira, Srbija vodi. Lopta je uglavnom u nogama domaćina, koji to nije materijalizovao, može se reći da nije opasnije ni zapretio golmanu Orlova Rajkoviću. Na drugoj strani, jedna pretnja i jedan gol. Precizan je bio Sergej Miinković-Savić i to je ono što pravi razliku na semaforu.

45. minut - Saša Lukić je dobio žuti karton pošto je sa obe ruke oborio Kuluševskog. U sledećem napadu "požuteo" je i Pavlović. Da je sudija video što i mi, sigurno bi isključio Kuluševskog koji je udario Pavlovića kopačkom u glavu. Strahinju ušivaju na terenu. Zaradio je nekoliko šavova.

42. minut - Novi korner, Mitrović se vratio i izblokirao šut Saletrosa.

37. minut - Opet gužva, Elijason sa tri metra šutirao u Rajkovića. Korner ponovo ništa nije doneo Šveđanima.

36. minut - Spetlljali su se Nilson i Kuluševski, moglo je da bude baš nezogdno.

30. minut - I dalje je lopta uglavnom u nogama domaćeg tima, ali im to ne donosi ništa posebno.

24. minut - Prete li prete Šveđani. Pavlović čisti, lopta je u korneru. Bez opasnosti posle udarca iz ugla.

21. minut - Izblokirani šutevi Elange i Kuluševskog.

18.  minut - GOOOOL! Sergej! Centaršut Živkovića, Vlahović je odvukao defnazivce, a Sergej Milinković-Savić glavom smestio loptu u mrežu.

17. minut - Novi korner, nova gužva, ali nasreću ponovo neprecizni Šveđani.

15. minut - Evo i prvog udarca u okvir gola. Pokušao je Koluševski, Rajković siguran.

13. minut - Braz akcija domaćina, ušetali su se pred gol našeg tima, ali nije bilo završnog udarca.

10. minut - Posle prvog korneta za Švedsku nije bilo opasnosti po Orlove.

5. minut - Gužva pred golom Srbije, ali su se naši fudbaleri nekako odbranili.

3. minut - Prva pretnja domaćina, probili su po desnoj strani, ali nisu bili pribrani u finišu, pa je sve prošlo bez problema po golmana Rajkovića.

- Utakmica je počela.

- Intonirane su himne, najpre Srbije, a zatim i Švedske.

Igrači su odradili zagrevanje, za manje od 10 minuta počinje poslednja provera Orlova pred Euro.

Švedska i Srbija su dosad odigrale 15 utakmica uz 8 pobeda našeg tima, pet poraza i dva meča završena bez pobednika, iz gol razliku 27:20 za naše fudbalere.

Selektor Srbije komandovao je ofanzivu u današnjem meču. Ovo su sastavi timova:

Švedska (4-3-3): Olsen - Kraft, Hien, Lindelef, Kajuste - Kuluševski, Saletros, Forsberg - Elijason, Nilson, Elanga.

Srbija (3-5-2): Rajković - Milenković, Stojić, Pavlović - Živković, Ilić, Lukić, Mladenović, Milinković-Savić - Vlahović, Mitrović.

Na centru će stajati Belgijanac Jasper Vergote, a pomagaće mu zemljaci Ruben Vins i Martin Tisters.

- Zlatan je jedan od najboljih igrača u istoriji fudbala, drago nam je da će da se oprosti u meču sa Srbijom. Očekujem zbog svega lepu atmosferu. Ponavljam, Zlatan je važna figura u svetskom fudbalu, ostavio je veliki trag - poručio je selektor Srbije Dragan Stojković Piksi i poručio:

- Siguran sam da Srbija svakome može da napravi problem, hoćemo da odigramo najbolji fudbal koji možemo. Ako je neko bolji od nas, pružićemo ruku.