Tekstilac "posekao" Javor: Odžačani debituju u Superligi, Ivanjičani opet u Prvoj

03.06.2024

20:17

0

Remi u Ivanjici je presudio u konačnom ishodu

Fudbaleri Tekstilca iz Odžaka će naredne sezone igrati u Superligi Srbije, pošto su u ukupnom rezultatu baraža bili bolji od Javora. U prvoj utakmici, budući debitant u eliti je slavio sa 1:0 i ispostavilo se da je to bilo dovoljno.

Danas je u Ivanjici bilo 1:1 i to je ujedno i presudilo.

Poveli su gosti u 53. minutu, golom Miroslava Markovića sa bele tačke. Zatim je u 75. minutu izjednačio rezervista Bubakari Dukure izjednačio. Ali golova više nije bilo,

Tako će klub iz Odžaka će prvi put igrati najkvalitetnije fudbalsko takmičenje u Srbiji, dok se Javor posle dve sezone ponovo seli u Prvu ligu Srbije.

Drugi par baraža čine Železničar iz Pančeva i Inđija.