Nemce spasio golman od brazilske osvete za Rio 2014, a Francuze nije imao ko da spasi od Meksikanaca

22.07.2021

15:07 >> 15:08

0

Fudbalski turnir na OI počeo ranije od ostalih takmičenja

Copyright Rišarlison, Florijan Miler/ Tanjug/AP Photo/Kiichiro Sato

Fudbalski turnir na OI u obe konkurencije počeo je po tradiciji ranije od drugih takmičenja. Prvo kolo donelo je nekoliko iznenađujućih rezultata

Olimpijska reprezentacija Nemačke izbegla je katastrofalan poraz u derbiju prvog kola olimpijskog fudbalskog turnira u Tokiju od odgovarajuće Brazila, jer je južnoamerička selekcija nakon 3:0 u prvih pola sata promašila jedan penal i barem desetak prilika pred golom fenomenealnog Florijana Milera.Sve je ličilo na to da će Nemcima biti ispostavljen račun za 7:1 sa Mundijala u Brazilu 2014. godine, ali igrači u žutim dresovima nisu imali dovoljno pribranih napadača da kod poslednjeg šuta pretvore čiste prilike u pogotke.

Rišarlison, Amos Piper/Tanjug/AP Photo/Kiichiro Sato)

Na kraju su “panceri” mogli da napuste stadion presrećni sa ostvarenih 4:2, iako su pola sata igrali bez isključenog kapitena Arnolda. Junak pobede Brazilaca bio je Rišarlison iz Evertona, strelac het-trika.

Očigledno da su latinoameričke reprezentacije stigle spremnije na turnir od svojih ervopskih rivala, budući da su i Francuzi bili na ivici totalnog debakla protiv Meksika.

Igrači Meksika/Tanjug/AP Photo/Shuji Kajiyama

Sve je krenulo nizbrdo u drugom poluvremenu, kada su Meksikanci ubacili u brzinu više i posle 0:0 veoma lako došli do ubedljivih 4:1.

Španija nije dozvolila brukanje protiv Egipta, ali za 90 minuta nije mogla ni da slomi otpor afričke reprezentacije. Argentina je posustala pred Australijancima, dok su Rumuni iz golom kornera porazili Honduras sa 1:0.

Novi Zeland – Južna Koreja 1:0

Honduras – Rumunija 0:1