Atalanta je osvojila Ligu Evrope! Noćas u Bergamu niko neće spavati, pregažen je nepobedivi Leverkuzen!(VIDEO)

22.05.2024

22:56

0

Autor: G. F.

Sjajna partija italijanskog tima za prvi evropski trofej u istoriji

Copyright tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth)

Fudbalska klinika u režiji Atalante i finalu Lige Evrope. Pregažen je nepobedivi Leverkuzen sa 3:0 (2:0)!

Sva tri gola postigao je Ademola Lukman za prvi evropski trofej tima iz Begrama. Grada u kome noćas sigurno niko neće spavati.

Nema se mnogo toga reći posle ovakve utakmice. Atalanta je održala čas šampionu Bundeslige, mednažer Gasperini je pokazao kolegi sa kupe Leverkuzena Alonsu kako se postavlja utakmica za trofej. Od prvog do poslednjeg minuta ekipa iz Bergama je držala sve konce igre u svojim rukama i bez ikakve dileme potpuno zasluženo stigla do trofeja u Ligi Evrope.

Atalanta je u svojim vitirnama do večeras imala samo jedan Kup Italije osvojen 1963. godine, a sada je stala u red onih koji mogu da se hvale i evropskim trofejom. Posle svega urađenog ove sezone, ovo je zapravo rasplet koji mora da prija svakom pravom ljubitelju fudbala koji nije navijač Leverkuzena.

90. minut - Traže penal fudbaleri Leverkuzena, sudija odmahuje rukom. Čeka se odluka VAR sobe. Gleda se da li je bilo ofsajda, a onda i penala. U međuvremenu je Ruđerija zamenio Toloi. Nema penala!

82. minut - Pokušao je Šik, Đimšiti izbacio loptu u korner. I opet ništa. Hatebor i Ture zamenili su Skamaku i Zapakostu.

81. minut - Šik menja Virca, a Fela Frimponga. Možda se Ćabi Alonso pomirio sa porazom.

76. minut - GOOOL! Lukman po treći put!

74. minut - Posle samo 6 minuta na terenu Andrik je zaradio opomenu zbog prigovora.

70. minut - Žuti karton i za Kopmejnersa posle pametnog faula i zaustavljanja kontre.

68. minut - Dve nove izmene u Leverkuzenu, Andrik menja Palasiosa, a Kložek Grimalda.

64. minut - Leverkuzen napada i napda, ali od toga nikakve vajde.

59. minut - Promašaj Frimponga, uhvatio je volej, ali je šut bio veoma neprecizan. Zapakosta dobio žuti karton zbog faula nad Adlijem.

56. minut - Jedan od najboljih Deketelare napušta teren, u igri je Pašalić.

54. minut - Korner za Leverkuzen, ali rešrenja nema . Nisu uspeli da naprave ozbiljnu šansu od početka susreta.

49. minut - Opasan napad Atalante, spasili su se nekako gorgirani igrači Leverkuzena.

Utakmica je nastavljena. Skalvini u igri umesto Kolašinca u redovima Atalante. Bonifejs igra u nastavku za Leverkuzen, Stanišić ostao na klupi.

Završeno je prvo poluvreme, poluvreme iz snova za Atalantu, koja vodi sa 2:0.

43. minut - Novi opasan napad Italijana, ali nema gola. Deketelare je šutirao, Kovarž uspeo da odbrani.

38. minut - Pritiska Leverkuzen svim silama, Kolašinac izbacuje loptu u korenr posle kog nema uzbuđenja.

35. minut - Žuti Karton za Skamaku zbog oštrog starta nad Vircom.

34. minut - Šta je sada promašio Grimaldo! Bio je sam pred istr5čalim golmanom Atalante, hteo da ga prebaci i poslao mu loptu pravo u ruke.

26. minut - Lukmaaaan! Atalanta gazi Leverkuzen. Nova greška odbrane Leverkuzena koju reprezentativac Nigerije kažnjava sjajnim udarcem.

23. minut - Đimšiti je dobio žuti karton zbog faula na sredini terena.

20. minut - Nova dobra akcija Atalante, šut Skamake preko gola.

18. minut - Nema nikakve dileme da su fudbaleri Leverkuzena u velikom grču ušli u finale. Vidi se po idejama da znaju šta reba da urade, ali teško  da mogu da povežu tri pasa.

12. minut - GOOOL! Vodi Atalanta! Gužva posle kornera i gol Lukmana iz drugog plama!

7. minut - Slobodan udarac sa strane za italijanski tim, Kopmejners je ubacio loptu pred gol rivala, ali su defanzivci Bajera otklonili opasnost. Brzo su i izgubili loptu, deluju nervoznije igrači Leverkuzena i videli smo polupriliku, ali ne i preveliku opasnost.

5. minut - Jasno se oseća da se igra velika utakmica, što zbog atmosfere na tribinama, što zbog dešavanja na terenu koja oslikavaju napetost u obe ekipe.

Utakmica je počela, sa centra su krenuli fudbaleri Atalante.

- Igrači su na terenu, sve je spremno za veliko finale!

- Ovo su timovi za koje su se opredelili treneri:

Atalanta: Muso - Đimšiti, Hien, Kolašinac - Zapakosta, Kopmajners, Ederson, Ruđeri - De Ketelare, Skamaka, Lukman.

Leverkuzen: Kovarž - Tapsoba, Ta, Stanišić - Inkapije, Palasios, Džaka, Grimaldo - Virc, Frimpong, Adli.

- Ukoliko nemački tim trijumfuje nastaviće put ka savršenoj sezoni. Pod komandom Ćabija Alonsa osvojili su titulu prvaka Nemačke prvi put u istoriji i to bez izgubljene utakmice. Poraz nemaju ni u Ligi Evrope, kao ni u Kupu Nemačke, čije je finale 25. maja, a rival im je Kajzerslautern.

- Atalanta na klupi ima Đan Pjera Gasperinija, fudbalskim zaluđenicima beskrajno simpatičnog stručnjaka, pa se niko ne bi "bunio" da Bergamo večeras proslavi prvi evropski trofej u istoriji, a drugi ukupno pošto je ovaj tim 1963. godine osvojio svoj jedini Kup Italije.