Nemci možda bez jednog od najboljih na Euru? Izašao iz polufinala Lige šampiona, ne igra do kraja sezone

10.05.2024 | 14:54

Autor: P.K.

U pitanju je ozbiljna povreda i neizvesno je da li će se oporaviti na vreme

Copyright Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

Napadač Bajern Minhena Serž Gnabri propušta ostatak sezone i moguće je da neće igrati za Nemačku na Evropskom prvenstvu 2024. godine zbog povrede zadnje lože. Vest je objavio njegov klub u petak.

Gnabri je napustio teren nakon 27 minuta u polufinalu Lige šampiona protiv Real Madrida, gde je Bajern izgubio sa 2:1.

Bajern je izdao saopštenje u kojem se navodi da će 28-godišnjak "propustiti ostatak sezone" nakon što je dijagnoza pokazala pucanje zadnje lože na levoj nozi.

Iako ovo "do kraja sezone" zvuči dramatično, Bajernu su ostale još samo dve utakmice u Bundesligi pre nego što Nemačka otvori Euro protiv Škotske u Minhenu 14. juna.

Bivši napadač Arsenala imao je tešku sezonu sa povredama, što ga je koštalo mesta u poslednjem sastavu Nemačke selektora Julijana Nagelsmana.

Gnabri je postigao gol protiv svog bivšeg kluba u četvrtfinalu Lige šampiona u aprilu, Gnabri je zbog povrede zamenjen i vratio se samo da bi igrao protiv Real Madrida u polufinalu.

Gnabri je slomio ruku u septembru i od decembra je propustio 15 utakmica zbog povreda mišića.

Ovaj krilni igrač odigrao je 45 utakmica za Nemačku i postigao 22 gola.

Bonus video:

Instalirajte našu iOS ili android aplikaciju – 24sedam