Srbi rasplakali Hrvate: Bivši zvezdaš i partizanovac režirali veliku sramotu splitskog Hajduka (VIDEO)

17:30 >> 05:49

0

Zoran Tošić i Dušan Jovančić junaci velike pobede Tobola

Copyright Torcida Hajduk Split/Profimedia

Iako bez pomoći najboljeg napadača Nemanje Nikolića, fudbaleri kazahstanskog Tobola napravili su pravi podvig u revanš meču protiv splitskog Hajduka.

Vodeći tim kazahstanskog šampionata posle 2:0 na Poljudu uspeli su da eliminišu hrvatskog predstavnika pobedom 4:1 posle 120 minuta igre.

Glavnu ulogu u izbacivanju Hajduka imala su dvojica srpskih fudbalera Zoran Tošić i Dušan Jovančić. Bivši zadnji vezni Crvene zvezde načeo je mrežu Splićana šutem sa 20 metara u 56. minutu, ali je u tome imao i pomoć jednog defanzivnog igrača Hajduka.

Za 2:0 zaslužan je Partizanov Bambi, jer je strelcu Igoru Sergejevu bilo lako da na njegovu asistenciju savlada Lovra Kalinića. Kada je pao i treči gol u 67. minutu preko Sergejeva, činilo se da će posao biti završen u regularnom delu utakmice, ali je Sahiti u petom minutu sudijske nadoknade obezbedio gostima dodatnih pola sata igre.

Tačku na ovaj meč stavio je Tagibergen u 118. minutu za konačnih 4:1.