Kad je Simeone morao da smiruje situaciju: Igrač Atletika "poludeo", hteo da se bije, na kraju dobio i crveni (VIDEO)

17:08

0

Sezone u Holandiji i Španije počinju naredne sedmice

Copyright Printscreen/Twitter

Fejenord je na svom stadionu u Roterdamu ugostio Atletiko Madrid, a meč je između ostalog obeležio i manji incident u kojem je šef struke prvaka Španije Dijego Simeona bio u ulozi mirotvorca.

U završnici prvog poluvremena, Janik Karasko je oborio levog beka Fejenorda Tajrela Malasiju, a potom mu je pritrčao Orkun Kokču i žestoko napao Belgijanca, koji je potpuno izgubio živce.

Napao je Kokčua i počeo da ga hvata za gušu, došlo je do žestokog sukoba, a sa klupe je utrčao čak i Dijego Simeone, koji je i sam poznat po žestokom temperamentu. Na kraju, sudija je Karasku pokazao crveni karton. Istovremeno je dobio i oštre kritike od šefa.

Inače, utakmica je završena pobedom holandskog tima, rezultatom 2:1. Poveo je Fejenord u 18. minutu, u 83. je izjednačio Anhel Korea, a konačan rezultat je postavio Naufal Banis, u trećem minutu sudijske nadoknade.

Sezona u La Ligi i Erediviziji počeće naredne sedmice.