Nula u duelu evropskih velikana: Jović starter za Real, Bejl sa penala promašio pobedu

08.08.2021

18:29

0

Sezona u Španiji će početi sledeće nedelje, a u Italiji za 15-ak dana

Copyright Printscreen/Twitter/Sagah TV Streaming

Real Madrid i Milan su odigrali prijateljsku utakmicu u Klagenfurtu, ali na razočarenje navijača golova nije bilo. Mnogo više može da žali španski klub pošto Garet Bejl nije uspeo da iskoristi penal u 41. minutu.

Pre toga je baš Velšanin iznudio najstrožu kaznu posle dodavanja Luke Jovića. Ipak, novajlija na golu Milana (posle odlaska Đanluiđija Donarume) Majk Mainjan je odbranio.

Jović je na terenu bio u prvih 45 minuta, ali je u drugom poluvremenu mesto ustupio Marijanu. Tada je trener Reala Karlo Anćeloti napravio višestruku izmenu. U svakom slučaju, srpskog napadača može da raduje što je bio starter, ali ostaje da se vidi kakav će imati tretman u novoj sezoni koja će početi naredne nedelje.

Tokom dana, širom Evrope su igrane prijateljske utakmice. Fejenord je pobedio Atletiko Madrid, Aston Vila Salernitanu sa 3:1, Totenhem Arsenal sa 1:0, dok su Liverpul i Atletik Bilbao odigrali bez pobednika – 1:1.

AZ Alkmar je bio bolji od Torina sa 2:1.